פטישים למין: סקירה כללית

ממשחקי תפקידים ומשחקי גיל ועד BDSM וסגידה לגוף, פטישי מין קיימים כבר מאות שנים ונותרו צורות פופולריות של ביטוי מיני כיום. פטיש מיני מוגדר כקיבעון על אובייקט שאינו חי, חלק גוף או פעילות לצורך סיפוק מיני. פטישים יכולים לכלול מגוון רחב של פעילויות, כולל איפוק, שליטה וכניעה, או השפלה.

אמנם יש מגוון רחב של פטישים שונים, חשוב לזכור כי כולם חוויות אינדיבידואליות, ואין שני אנשים לחוות את אותה חוויה או תגובות לפטיש מסוים. יתר על כן, חשוב לציין כי פטישים רבים כרוכים בפעילויות שיכולות להיות מסוכנות, ולכן חשוב להבין את הסיכונים לפני שעוסקים בפעילויות אלה.

היסטוריה של פטישי מין

שורשי פטישי המין ניתן לייחס מאות שנים אחורה. תרבויות רבות ברחבי העולם תרגלו מגוון פעילויות וטקסי פטיש, כולל המצרים הקדמונים, היוונים והרומאים. הוא האמין כי תרבויות מוקדמות אלה קישרו חפצים פיזיים, כגון קמעות או מסכות, עם עוררות מינית.

המונח "פטיש" עצמו מקורו בתחילת המאה ה -19. הרופא האוסטרי ריכרד פרייהר פון קראפט-אבינג טבע את המונח בספרו Psychopathia Sexualis, שבו הוא קיטלג מספר פרקטיקות והתנהגויות מיניות. הוא תיאר פטיש כ"משיכה שאי אפשר לעמוד בפניה לאובייקט פיזי או לחלק גוף בעל אופי מיני מסוים".

בתחילת המאה ה -20, מספר פסיכולוגים ופסיכיאטרים מפורסמים החלו לחקור פטישים. זיגמונד פרויד כתב רבות על התופעה, והתיאוריות שלו ממשיכות להשפיע עד עצם היום הזה. בשנות החמישים החל הפסיכיאטר אלפרד קינסי לחקור התנהגות מינית, כולל פטישים, ופרסם ספר בשם "התנהגות מינית בזכר האנושי". הוא תיאר פטישים כבעלי "דחף מולד ובלתי משתנה לאובייקט מסוים או לפעילות בעלת אופי מיני".

סוגי פטישים מיניים

מגוון החפצים והפעילויות שיכולים לעורר אדם מבחינה מינית הוא מגוון להפליא. לאנשים יכולים להיות פטישים לכל דבר, מבגדים ועד צעצועי מין, כמו גם פעילויות כמו שעבוד ועינויים. חלק מהסוגים הפופולריים ביותר של פטישים כוללים:

• משחק תפקידים: משחק תפקידים כולל בדרך כלל שותף דומיננטי וכנוע, שבו הראשון לוקח על עצמו תפקיד מנהיגותי, בעוד האחרון ממלא פקודות וממלא את רצונותיו של השולט. סוגים נפוצים של פטישים של משחקי תפקידים כוללים אסיר-סוהר, אדון-עבד ומורה-תלמיד.

• שעבוד ומשמעת (BDSM): BDSM כולל מגוון רחב של פעילויות, כגון שליטה וכניעה, שליטה וכאב, השפלה ואיפוק. חשוב לציין כי BDSM צריך תמיד להיות בהסכמה, ויש להשתמש במילים בטוחות.

מציצנות ואקסהיביציוניזם: מציצנות כוללת צפייה ללא הסכמה בצורות פרטיות של אינטימיות, כגון התפשטות או אקטים מיניים. אקסהיביציוניזם, לעומת זאת, הוא צורה של ביטוי ארוטי שבו מישהו מקבל סיפוק מחשיפת גופו או חלקים אינטימיים לאחרים.

משחק גיל: משחק גיל, הידוע גם בשם אינפנטיליות, כולל משחק תפקידים כתינוק או ילד. זה יכול לכלול לבישת חיתול, שימוש במוצץ או התנהגות המזכירה ילד לא בוגר.

• סגידה לגוף: פטישיסטים שנהנים מפולחן הגוף נהנים להעריץ, ללקק ולגעת באיברי הגוף של המעריצ. פעילויות גופניות אחרות, כגון חיבוק או ליקוק רגליים, יכולות גם הן ליהנות על ידי עובדי הגוף.

• גומי ולטקס: יש אנשים שנהנים להתלבש בלטקס או גומי, מכיוון שזה מאפשר להם "להפוך" לצורת הגוף המועדפת עליהם. להיות עטוף בלטקס או גומי מספק תחושת ביטחון ללובש, כמו גם תחושה של להיות "אחד" עם הגוף שלהם.

סיכונים הקשורים פטישים

בעוד השתתפות פטישים יכול להיות מרגש ומהנה להפליא, חשוב להיות מודעים לסיכונים שיכולים להיות קשורים אליהם. מכיוון שפטישים כרוכים לעתים קרובות בפעילות גופנית קיצונית, הם יכולים לגרום לפגיעה פיזית חמורה אם לא מתרגלים אותם בצורה אחראית. BDSM, למשל, יכול לכלול פעילויות כגון משחק חבל ומתלים, שניהם יכולים להיות מסוכנים ביותר. חשוב שאדם יהיה מאומן כראוי בפעילויות אלה ויהיה מודע לכל הסיכונים לפני שהוא עוסק בהם.

סקס ענק – אתר מומלץ
יתר על כן, חשוב להיות מודעים לסיכונים הפסיכולוגיים הקשורים פטישים. כל סוג של פעילות קיצונית, כגון השפלה או שעבוד, יכול לגבות מחיר רגשי מהאדם, וחשוב שיהיו מערכות תמיכה למקרה

מאמרים נוספים

צעצועי מין: מה שאתה צריך לדעת - מאמרים

צעצועי מין: מה שאתה צריך לדעת

צעצועי מין קיימים מאז ימי קדם, ועם התפתחות הטכנולוגיה, הם כעת גדולים יותר, טובים יותר…

קרא עוד »

אתרי היכרויות: כל מה שצריך לדעת - מאמרים

אתרי היכרויות: כל מה שצריך לדעת

ניווט בנוף ההיכרויות יכול להיות משימה מרתיעה עבור רווקים, ועבור אלה המחפשים את האדם המיוחד…

קרא עוד »

7 טיפים מוכחים לריפוי בעיות זיקפה - מאמרים

7 טיפים מוכחים לריפוי בעיות זיקפה

תפקוד לקוי של זיקפה יכול להיות נושא מביך ומייאש שיכול להשפיע באופן משמעותי על הביטחון…

קרא עוד »

"מלונות אהבה: לחקור את העולם האינטימי של התופעה היפנית הייחודית" - מאמרים

"מלונות אהבה: לחקור את העולם האינטימי של התופעה היפנית הייחודית"

מלונות אהבה, המכונים לעתים מוטלי אהבה, הם תופעה יפנית ייחודית בעלת היסטוריה צבעונית והופכת פופולרית…

קרא עוד »

 ↑