נערות ליווי: סקירה כללית של מקצוע עובדות המין

נערות ליווי הן ספקי מין או חברות מקצועיים המספקים את שירותיהם תמורת תשלום מוסכם. המונח משמש לעתים קרובות באופן משפיל כדי להתייחס לנשים המציעות שירותי מין, אך יש הבדל מובהק בין זונה, נערת ליווי ונערת ליווי. זנות כוללת החלפה פיזית של מין תמורת כסף או סחורות, בעוד ליווי נשכר כדי לספק חברות ומעורבות חברתית תוך מתן אינטימיות, אם מתבקש. נערות ליווי מועסקות באופן סלקטיבי יותר, מכיוון שהן לרוב מנוסות יותר ולעתים קרובות יקרות יותר עבור לקוחות שמבינים את ההבדל.

בניגוד לזנות, נערות ליווי ממעטות לפרסם את שירותיהן או להסתובב ברחובות, שכן הן מועסקות על ידי סוכנויות בעלות מוניטין המאפשרות יחסי לקוח-ספק באופן שקט ודיסקרטי. לרוב נערות הליווי יש ניסיון קודם כנערות ליווי, רקדניות או בתעשיית הבידור למבוגרים, ולעתים קרובות הן נותנות מענה ללקוחות עם תחומי עניין מיוחדים כגון משחקי תפקידים, פעילויות פטיש ואפילו פנטזיות מעורפלות.

למקצוע נערות הליווי יש היסטוריה ארוכה המשתרעת על פני מאות שנים, כאשר המקצוע לעיתים מתקבל בגלוי או אפילו זוכה לשבחים. ברומא העתיקה, לגברים עשירים היו לעתים קרובות פילגשים, או דיילות צעירות, ליחסים אינטימיים ולחברות. מסורת זו עברה לתרבויות שונות במזרח התיכון, שם נהגו לעתים קרובות בפילגש ולא הוצמדה לה סטיגמה חברתית.

האיטרציה האחרונה של תעסוקת נערות ליווי הייתה פופולרית בסוף המאה ה -19 עד תחילת המאה ה -20, כאשר סוכנויות ליווי פרחו בחברה הצרפתית. ללא קשר למעמד חברתי, גברים או נשים מקצועיים אלה סיפקו לא רק שירותי מין, אלא גם חברות איכותית ולעתים קרובות שימשו כמדריכים חברתיים במעגלים חברתיים יוקרתיים.

רק בסוף שנות ה-70 וה-80 של המאה ה-20 הזנות והנערות הטלפוניות הוכרו ונפתרו ברחבי העולם, תחילה בהולנד ולאחר מכן במקומות אחרים. מדינות שונות נקטו צעדים להסדרת המקצוע ולנורמליזציה שלו, אם כי החוקים והחקיקה בפועל נותרו מוגבלים.

נערות ליווי מודרניות הן לרוב עצמאיות או מועסקות על ידי סוכנויות, והן מוסדרות על ידי מדיניות בריאות ובטיחות המחויבת למסגרת משפטית במדינות רבות באירופה. סוכנויות אלה מפרסמות את שירותיהן באינטרנט, עם שירותים הנעים בין חברות פשוטה להנאות בשר על פי בקשת הלקוח.

לעתים קרובות, נערות הליווי הטובות ביותר הן אלה שהן בלעדיות לסוכנויות ולעתים קרובות זמינות להזמנות מורחבות כגון חופשות סוף שבוע או נסיעות לחו"ל יחד עם לקוחות. לנערות ליווי בלעדיות אלה יש לעתים קרובות אתרי אינטרנט משלהן או פרטי קשר כגון מספר טלפון או כתובת דוא"ל, המאפשרים קשר עם כל לקוח פוטנציאלי, אך בדרך כלל רק לאחר אימות וסינון.

בדרך כלל, העמלות המשויכות לנערת ליווי משתנות בהתאם לשירותים המוצעים ולמיקום הגיאוגרפי. מגוון השירותים יכול לנוע בין מיני מרומז לחברתי, והעמלות יכולות לנוע בין כמה מאות פאונד לאלפי פאונד ללילה אחד.

נערות ליווי ומקצוע עובדות המין נתפסים לעתים קרובות כשנויים במחלוקת במדינות רבות, ורבים מתייחסים למקצוע נערות הליווי בבוז. עם זאת, ככל שהמקצוע עבר דה-קרימינליזציה בחלקים רבים של העולם, תפיסה זו של נערות ליווי נמחקת אט אט, ומאפשרת דיון פתוח יותר והערכה של האופי המקצועי של נערות ליווי.

מאמרים נוספים

התמכרות לפורנו היא בעיה הולכת וגדלה - מאמרים

התמכרות לפורנו היא בעיה הולכת וגדלה

יותר ויותר אנשים נשאבים למה שמכונה "התמכרות לפורנו". התמכרות לפורנו היא צורה של התנהגות מינית…

קרא עוד »

אוננות: מדריך מעשי לבריאות מינית טובה יותר - מאמרים

אוננות: מדריך מעשי לבריאות מינית טובה יותר

euro2012girls.com אוננות היא חלק טבעי ובריא בהתפתחותו ובבריאותו המינית של כל אדם. מאמר זה מספק…

קרא עוד »

מזון: דלק לחיי אדם - מאמרים

מזון: דלק לחיי אדם

מזון הוא מקור תזונתי חיוני, חיוני לקיום האדם ולבריאותו. בני אדם אוספים, קוצרים, צדים וצורכים…

קרא עוד »

מיתוסים ותפיסות שגויות של חינוך מיני - מאמרים

מיתוסים ותפיסות שגויות של חינוך מיני

חינוך מיני לא חייב להיות נושא טאבו. במציאות, זה נושא שצריך לטפל בו, במיוחד עם…

קרא עוד »

 ↑