אגף שיפור פני העיר


מניעת מפגעי מזיקים

בשבועות האחרונים החלו להתפתח תנאי אקלים המתאימים לפעילות של יתושים, זבובי חול ומזיקים תברואיים אחרים בכל הארץ.

בין המפגעים נבקש להסב במיוחד את תשומת הלב למזיקים הבאים:

  1. יתוש הטיגריס האסייני, שפלש לישראל ומתפשט ביישובים רבים, בעיקר בחצרות בתים. יתוש זה עוקץ בעיקר במהלך שעות היום ויכול להעביר לאדם נגיפים ומחלות נוספות.
  2. יתושי הקולקס, הנפוצים בכל רחבי הארץ ועלולים להעביר את נגיף קדחת מערב הנילוס. נגיף זה עלול לגרום לתחלואה ואף למוות של בני אדם.
  3. זבובי חול המעבירים לאדם את הגורם ללישמניאזיס של העור (שושנת יריחו). מפגע זה נפוץ באזורים שמתבצעת בהם בנייה בנוכחות זבובי החול וחיות המאגר ללישמניה (שפני סלע). במחוז המרכז ידוע רק מאזור השומרון.
  4. נמלת האש הקטנה שפלשה לארץ ונמצאת עד היום בלמעלה ממאה יישובים בכל הארץ, בעיקר במרכז הארץ. עקיצת הנמלה כואבת מאוד כמו כוויה.

הפעולות שיש להקפיד ולבצע הן איתור מוקדי הדגירה, ניטורם וביצוע פעולות מניעה והדברה בהתאם להנחיות המקצועיות של המשרד להגנת הסביבה.

במקרה של מפגעים המגיעים מחצרות פרטיות (יתוש הטיגריס האסייני ונמלת האש הקטנה לדוגמא), יש לוודא ולפקח כי אכן נעשו הפעולות הנדרשות, במטרה למנוע התפשטות המפגעים לאזורים נוספים. מידע אודות המזיקים, ההנחיות למניעת המפגעים ותכשירי הדברה, מוצגים באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.