הסדנה לאמנות


הסדנה לאמנות- פעילות אמנותית ותרבותית מסביב לשעון

הסדנה לאמנות הממוקמת משמשת כמרכז עירוני לכל תחומי האמנות הפלסטית. בגלריה המקומית הוצגו במרוצת השנים האחרונות עשרות תערוכות של מיטב אמני ישראל, לצד תערוכות אמני יבנה ותלמידי בתי הספר.  הסדנה מהווה 'בית פתוח' לאמני העיר ומציעה למבקרים מגוון סגנונות אמנותיים באווירה חמה ומקצועית. בשעות הבוקר מתקיימת בסדנה פעילות לתלמידים ולילדי הגיל הרך, ביקורים בתערוכות, שיח-גלריה וסדנה מעשית. חדרי העבודה מלאים במשך כל שעות היום בילדים, בני נוער ומבוגרים המפגינים את כשרונם בחוגים המגוונים: קרמיקה, שילוב אומנויות, צורפות, ציור, פיסול, ויטראז' ועוד. 

בשנים האחרונות נחשבת הסדנה לאמנות לאחד המוקדים התרבותיים המובילים בארץ. השינויים בבניין הסדנה חושפים את הבניין לעיר ולציבור והציפייה היא שהמבנה החדש והמודרני יעודד את הביקור בתערוכות המתחלפות המוצגות בגלריות, ואף ימשוך חלק מהתושבים להתנסות באומנות ולהשתתף בסדנאות ובחוגים המתקיימים בו.

מבנה הסדנה לאמנות במתכונתו החדשה, כפי שתוכנן ע"י האדריכלית יונה יחיעם, נראה כפסל גדול והוא מזמין את הציבור ליהנות מדברי אומנות תוך הליכה ברחוב גם מבלי להכנס לתערוכה. המבנה משתלב בשטחים הציבוריים הסמוכים, הגדרות המקיפות הוסרו וחושפות אותו

לרחוב ליצירות האמנות שבו. החזית ''השקופה'' מזמינה את המבקרים להיכנס ולבקר בתערוכות המתחלפות. נישות חיצוניות מוארות מאפשרות הצגת תבליטים ויצירות אומנות בחלקים החיצוניים של הבניין ובחלל המדרגות השקוף ניתן יהיה להציג מיצבים מתחלפים אשר ירמזו על התערוכה המוצגת וימשכו את הקהל להכנס ולבקר בגלריה. שטח בניין הסדנא לאמנות הוכפל, התווספה קומה עליונה ומעלית וכן נוסף גרם מדרגות עם תקרה מתכתית קמורה שעוקבת אחר מהלך המדרגות. בקומה העליונה מוקמו הסדנאות וחדרי החוגים ובקומת הקרקע, שהתפנתה ושופצה, הורחבו חללי התצוגה באופן משמעותי. בחלל התצוגה הוקצה שטח מיוחד לתערוכת קבע על עברה של העיר יבנה ומציגה בתמונות את ההיסטוריה המקומית.

כתובת: הסדנה לאמנות, שדרות דואני 25, יבנה.

טלפון: 08-9435512 פקס: 08-9575252

שעות ביקור: ימים א'-ה' 9:00-12:00 א', ד' 17:00-19:00 

חנייה חופשית בשדרות דואני (הרחבה מול הסדנה) .

לתערוכה הנוכחית לחץ כאן 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.