חדשותעיריית יבנה מפרסמת רשימת מקומות ומועדים לקיום חגיגות ל"ג בעומר

לקראת חגיגות ל"ג בעומר ולנוכח המפגעים הקשים כתוצאה מבעירת המדורות, בעירייה מבקשים מציבור החוגגים להגביל את זמני חגיגות ל"ג בעומר ולאזן בין הרצון לחוג סביב המדורה לבין הנזקים האקולוגיים והאחרים כתוצאה מהבערת מדורות באופן בלתי מבוקר. מדורות מותר להדליק בימים חמישי, שישי וראשון.

ראש העיר, צבי גוב-ארי החליט לפעול גם השנה לצמצום זיהום האוויר הנגרם בשל המדורות, דבר המהווה מטרד ומפגע סביבתי הפוגע באיכות חייהם של התושבים. בשנים האחרונות מגבילה העירייה את מספר הימים בהם ניתן היה להדליק את המדורות, דבר אשר הוכיח עצמו ותרם לירידה משמעותית בזיהום האוויר. על מנת לצמצם את המפגע אך לאפשר את קיום מסורת החג הוחלט בעירייה גם השנה כי קיום מדורות יתאפשר בימים חמישי (11.5), מוצ"ש (13.5, נא להתחשב ברגשות הציבור הדתי- יציאת השבת בשעה 20:11) וראשון (14.5). לצורך כך נקבעו מוקדים מורשים להבערת מדורות. מוסדות החינוך וגני הילדים התבקשו לקיים מדורות משותפות על מנת להפחית את מספר מוקדי האש. בעירייה מדגישים חל איסור מוחלט על הבערת אש בגינות הציבוריות ובמדשאות, בפארקים, לאורך נחל יבנה, בקרבת עצים וצמחיה, חניות ציבוריות, דרכי ביטחון, מתחת לקווי חשמל ועמודי תאורה ובסמוך אליהם. פקחי העירייה ואנשי משטרה יסיירו בין המדורות בכדי למנוע הדלקת מדורות במקומות שאינם מורשים. יש להימנע מהדלקת מדורות קרובות האחת לשנייה, חל איסור מוחלט לנסוע ברכב ממונע כלשהו באזור ההתקהלות שמסביב למדורות וילדים קטנים חייבים בליווי של מבוגר.

להלן מקומות מורשים להדלקת מדורות ל"ג בעומר: שדרות דואני דרומית לסדנה לאמנות, שדרות ז'בוטינסקי צפונית לביה"ס מעיין, רח' הראשונים דרומית לרחוב מבצע חירם, רח' מבצע דני בשטח הפתוח עד נחל שורק, שכונה נאות רבין הירוקה בשטח הפתוח בין שד' זבוטינסקי ורחוב התורן.

להלן מקומות מורשים להדלקת מדורות ל"ג בעומר: שדרות דואני דרומית לסדנה לאמנות, שדרות ז'בוטינסקי צפונית לביה"ס מעיין, רח' הראשונים דרומית לרחוב מבצע חירם, רח' מבצע דני בשטח הפתוח עד נחל שורק, שדרות ירושלים פינת רחוב הנגב- צפונית לבית ספר רמות ויצמן, שכונה נאות רבין הירוקה בשטח הפתוח בין שד' זבוטינסקי ורחוב התורן.

מהעירייה נמסר כי "נזקים רבים נגרמים מידי שנה בגלל חוסר זהירות בשימוש באש ובידנו למנוע זאת. במקרה של שרפה יש לפעול מיידית לכיבויה ובמקביל לטלפן 102 למכבי האש". עוד נמסר כי חל איסור מוחלט על שימוש בנפצים, חזיזים וזיקוקי-דינור ואין להשתמש במגברי-קול ורמקולים.

פורסם בתאריך: 04/05/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.