חדשותלמידה מתוקשבת בבית הספר למוסיקה "בן-גוריון" בסימן ירושלים

בבית הספר למוסיקה ע"ש בן-גוריון ביבנה התקיים ביום שישי האחרון ''יום פתוח'' בסימן למידה מתוקשבת סביב נושא בירת ישראל- ירושלים. הפעילות התקיימה במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, הורים ואורחים.

ראש העיר, צבי גוב-ארי הביע שביעות רצון גדולה מהפעילות החינוכית בבית הספר ושיבח את היישום המוצלח של הלמידה המשמעותית. ראש העיר הודה לצוות החינוכי וציין את הידע הרחב שגילו התלמידים בשימוש המושכל בתקשוב וביישומי המחשב. "פרופיל בית הספר צומח אודות להשקעתם של המנהלת ניצה כהן, סגל המורים והקונסרבטוריון המשתלב היטב בעשייה הבית ספרית", אמר ראש העיר והוסיף כי "מערכת החינוך העירונית מיישמת תהליך של למידה חווייתית בכל אחד מבתי הספר, דבר הבא לידי ביטוי בתוצרים ובחשיפת תלמידינו לתחומי דעת חדשים, כל זאת לצד תכנית הלימודים הפורמלית".

בפתח היום קידמו תלמידי כיתות ו' את פני האורחים בכניסה לבית הספר, סקרו את נושא היום והזמינו אותם להשתתף ב"עיר העתיקה" ובארבעת הרובעים שעוצבו במיוחד לקראת יום זה. בקומה השנייה של בית הספר נכנסו כולם למסדרון שעוצב כרחוב אותנטי בעיר העתיקה בירושלים בהובלתה של המורה לאמנות יוכי בראשי.

דרך הרחוב נכנסו האורחים לצפות בכיתות ארבעת הרובעים: היהודי, הארמני, המוסלמי והנוצרי. את פניהם קיבלו תלמידי שכבה ב' ו-ד' בקטעי ריקוד ומוסיקה בהתאם לייחודיות המוסיקלית שעוברת כחוט השני בכל תחומי הלמידה בבית הספר. ברובע היהודי פגשו בקבוצת ''חסידים'' שרקדה ופיזזה לצלילי מוסיקה יהודית, ברובע הנוצרי פגשו ב'כומר' ו'נזירות', ברובע המוסלמי פגשו בנגני דרבוקה וברובע הארמני פגשו בקבוצת נערות "ארמניות" ששרו והפליאו בשיר ארמני עממי.

ראש העיר, צבי גוב-ארי ביקר בכל הכיתות והתרשם מתהליך הלמידה והחקר המעמיק שעברו תלמידי כיתות ג' וכיתות ה בהנחיית המחנכות ברוריה רחמים, רוית מור יוסף ורכזת המחשבים מירי פלוטקין. התלמידים סיפרו על אופן חיפוש ואיתור המידע, הכנת המצגות השיתופיות ולמידת עמיתים. תלמידים מכיתות ה' הפכו ל"מורים" של כיתות ג' והעבירו שיעורים בכיתות תוך שימוש ביישומי מחשב שונים. התלמידים הפגינו כושר ביטוי גבוה ביותר וריתקו את חבריהם בהרצאות קצרות ומעניינות תוך הפגנת ידע רב בתחום.

בספריית בית הספר צפה ראש העיר בקטע נגינה של תזמורת כלי המיתר בבית הספר בניצוחו של מנהל הקונסרבטוריון, ראובן גוטמן. הילדים הפליאו בנגינתם ובביצוע מרגש לשיר 'ירושלים של זהב'. ההרכב המוסיקלי "רודיס" שייחודי לבית הספר ומורכב מבוגרי שכבת ו' בניצוחה של המורה למוסיקה ענת קדוש זכה לתשואות על ביצוע שני שירים.

את הפעילות ליוו הורי התלמידים שהיו שותפים לעשייה החינוכית סביב היום הפתוח. אריאלה אביסרה דהן יו"ר הנהגת ההורים המוסדית: "נעים לראות את הילדים מרצים ומגלים ידע נרחב, תהליכי הלמידה משלבים מחשבים, מוסיקה, אומנות ועברית ולנו כהורים הדבר מהווה גאווה אמיתית".

ניצה כהן, מנהלת בית הספר סיכמה: "החזון הבית-ספרי נקבע לפני מספר שנים ע"י ראש העיר והוא מבוסס על למידה משמעותית המתקיימת לאורך כל שנת הלימודים. ההתרחשות של הלמידה בקרב התלמידים והמחנכות שליוו את התהליך הדגיש את שיתופי פעולה בכל תחומי הדעת האפשריים. התלמידים יצרו תמונה כוללת שהקיפה את הנושא באופן משמעותי. דרך זו הוכיחה את עצמה ולראייה המשוב החיובי של כלל השותפים".

פורסם בתאריך: 15/05/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.